Szykuj się do lotu.

09. 05. 21 r. Warszawa.

 • Szykuj się do lotu. Twoja małżonka widziała – … Ojciec nagle przy kawie.
 • . Za ile lat ? – pytam „podstępnie”, bo to nie kwestia lat, ale raczej miesięcy.
 • Za ile by nie było, to szykuj się.
 • Hmm … A co to znaczy szykować ? Masz wszystko przygotować ? – pytam Piotra mając na myśli formalności związane z firmą.
 • Nie rób się za gospodarza.
 • ………..
 • Wczoraj podczas egzorcyzmów zobaczyłem ołtarz w kościele, do którego jako dzieciak chodziłem. Nie wiem dlaczego …
https://pl.wikimedia.org/wiki/Plik:Kościół_Najświętszego_Serca_Pana_Jezusa_w_Szczecinie_3.jpg

Rozmowę przerwał telefon od córki.

 • Miałam niesamowitą wizję ! Pływałam w morzu, wiedziałam, że byłam na Dominikanie. Pływam sobie i pływam, nie ma nikogo i odwracam się do tyłu i widzę nad sobą wielką falę, tak wielką, że sięga do nieba !

Ciekawe … Ręce Ojca i Fala to niemal jedno. Ale dlaczego Dominikana ? Nie wiem … 10. 05. 21 r. Warszawa.

Długo milczymy, aż w końcu nie wytrzymuję …

 • A co Tata robi ?
 • Pisze list do ciebie.
 • Naprawdę ?!!! – roześmiałam się.
 • Da ci w nocy.
 • Da ci wizję ! – Piotr odkrywczo.

Wspaniałe jest określenie wizji jako list. Nigdy bym na to nie wpadła, a przecież to prawda. Wizja to wiadomość, rebusowa wiadomość.


Firma ma problemy nie tylko wynikające z odejściem podwykonawcy, ale także z brakiem zleceń. Wpływy maleją, koszty rosną. Piotr ciągle zagląda na konta i sprawdza, czy ktoś w końcu powpłacał zaległe należności.

 • Wiesz co usłyszałem ? To nie możliwe …  – … i kręci głową, że chyba źle słyszy …
 • Po co sprawdzasz ?
 • To już nie ma znaczenia.
 • Nie ma ? Jak to nie ma … ? – dziwię się.
 • Ale pensje trzeba płacić przecież – Piotr się broni.
 • Masz regulować rachunki, a resztą się nie martw.
 • Twoja droga kończy się całkowicie.
 • Podarek w drodze.
 • ……….. – oboje robimy wielkie oczy.
 • O ludzi się nie martw, przejmiemy ich wszystkich.
 • Podarek ?
 • Dotyczy też ciebie… mówi Ojciec do mnie.
 • Jaka jest różnica między podarunkiem a podarkiem ? Dziwne słowo … – … Piotr sięga do internetu.

Najbardziej znane wyrazy bliskoznaczne słowa podarek: prezent, dar, donacja, dosponsorowanie, darowizna, wdowi grosz, wspomożenie, składka, gratis, jałmużna, podarunek, prezencik, co łaska, dopłacenie, przydział, dopłata, subsydium, dotacja, niespodzianka, upominek, zastrzyk finansowy, ofiara, grant, asygnowanie, ..

 • Ciekawe co to będzie …
 • Nasze dwa światy zespolą się w jedno na ten moment.


12. 05. 21 r. Warszawa.

Słucham https://youtu.be/pr3AVEmznnQ?t=3098

Według Giseli Maryja miała czarne oczy. Od razu pomyślałam, że to chyba niemożliwe. Według Piotra ma niebieskie, ale niebieskie ma także według relacji wielu ludzi, którzy Maryję widzieli.

Weszła do pokoju kobieta, tak około 28 lat, miała bardzo szlachetną twarz, była w sukni, długiej szaro-białej szacie. Ja siedziałem na tym krześle, a ona obwijała moją głowę białym bandażem. Najpierw maścią mnie nasmarowała, a potem dokładnie zabandażowała. Kilkukrotnie w taki sposób, że została mi wolna część twarzy. Na koniec wyglądałem jakbym miał na głowie hełm. Potem nachyliła się nade mną i spojrzała prosto w moje oczy. Zwróciłem uwagę, że miała niesamowite oczy, niebieskie, lazurowe wręcz, okrągłe i wielkie. http://rozmowyzniebem.pl/wp/2017/09/19/mowisz-wszechobecny-wszechpotezny-wszechmadry-to-staram-sie/
Czuję, że teraz Maryja mnie przejmie – Piotr zapatrzył się w dal. Gdy Ją widziałem to miała przepiękne oczy, podziwiałem Jej oczy, niesamowicie niebieskie, błyszczące ... http://rozmowyzniebem.pl/wp/2019/02/23/kiedy-jestescie-pewni-to-bedzie-inaczej/ 

Po naszych doświadczeniach oczy czarne kojarzą się nam tylko z jednym, więc teraz mam dylemat. Chcę spytać Ojca, tłumaczę najpierw Piotrowi o co chodzi …

 • Zanim zaczęłaś w ogóle mówić usłyszałem, żebyś …
 • … Zachowała ostrożność.

Hmm …  No i nie wiem dalej. Czy ostrożność w pochopnym ocenianiu, bo może czarne oczy u Maryi to jednak normalne, czy ostrożność, że to nie jest normalne.
Dopisane 02. 09. 2021 r.

Czy kolor oczu Maryi może być ważny w ocenie prawdziwości danego objawienia ? Nie wiem, ale czarny daje do myślenia, ponieważ w większości objawień wspomina się o niebieskich oczach. Czasami brązowych, piwnych. Brakuje chyba rzetelnych badań. Poniżej zebrałam kilka zaledwie potwierdzonych relacji. 

Medjugorie; Jakiego koloru są oczy Matki Bożej? – Oczy są cudowne! Wyraźnie niebieskie (wszyscy) Duże, czy…? Normalne – może trochę większe niż zazwyczaj (Marija). http://www.medjugorje.org.pl/dzial-informacyjny/pytania-i-odpowiedzi/o-objawieniach/413-opis-matki-bozej.html

Gietrzwałd; Pani siedziała w postaci dziewicy niezrównanie pięknej, liczącej wieku 16 do 18 lat; niezwykła jasność, jaśniejsza od śniegu, otaczała ją wraz z błękitnym obłokiem. Z odkrytej głowy spadały sute, długie, jasne włosy po za ramiona i piersi aż do kolan, uszy poczęści zostawiając odsłonione. Łagodnym blaskiem pałające oczy były niebieskie, policzki oblicza podłużnie zaokrąglonego zdawały się być różowo-złotawe, szyja obnażona aż do wysoko zapiętego rąbka białej przestwornej na nogi spadającej szaty, ramiona zakrywały dobrze przylegające rękawy; https://stacja7.pl/gietrzwald/miala-jasne-wlosy-ramiona-az-kolan/

Lourde; Jestem Niepokalane Poczęcie.” Bernadetta, choć nie rozumiała tych słów, natychmiast udała się do proboszcza, żeby mu oznajmić, że tajemnicza postać wyjawiła jej swoje imię. Powiedziała także proboszczowi, że śliczna Pani miała niebieskie oczy i że przez te piętnaście dni powierzyła jej trzy sekrety, których miała nie wyjawiać nikomu. https://twojradom.pl/artykul/matki-bozej-z-lourdes/1137744

I jeszcze jedne;

Dwa dni później Matka Boża pojawiła się znowu. Tym razem Władzia zauważyła piękne niebieskie oczy, usta czerwone jak róże i uśmiech. Wyciągnęła ręce, by być jak najbliżej. W czasie kolejnych objawień – w maju 1943 r. było ich jeszcze 13 – Maryja stopniowo oswajała dziecko ze swoją obecnością, pozwalając poznać swój głos, wyrażając pragnienie rozwoju kultu na Siekierkach, budowy świątyni, a nawet zapowiadając zakończenie wojny, a wcześniej pożogę Powstania Warszawskiego. https://kosciol.wiara.pl/doc/2625175.Ona-nas-teraz-slucha

Na koniec fragmenty analizy współczesnych objawień https://www.researchgate.net/publication/323947396_The_Body_of_Mary_Embodiment_and_Identity_in_Modern_Apparitions

Francesca Zackey, południowoafrykańska wizjonerka od 2007 roku, opisuje Mary jako „najpiękniejszą kobietę, jaką kiedykolwiek widziałem… Jest troskliwa” lodowate błękitne oczy” (cyt. za Bega 2013). Gianna Sullivan z Emmitsburga opisuje Mary jako „długie, powiewające ciemnobrązowe włosy, kremowa skóra i ciemnoniebieskie oczy” (Borgman 1994).


14 przemyśleń nt. „Szykuj się do lotu.”

 1. Najświętsze Serce Pana Jezusa, Dominikana- dominikanie, fala..

  Cały zakon św. Dominika Guzmana – dominikanie – bardzo wcześnie przyswoił sobie nabożeństwo do zranionego boku i Serca Pana Jezusa. W piątek po oktawie Bożego Ciała, a więc w dzień, który Chrystus wybrał sobie na święto Jego Serca, dominikanie odmawiali oficjum o Ranie boku Pana Jezusa.
  Imię Dominik pochodzi od łacińskiego dominicus, co znaczy Pański, należący do Boga.

  Fala może oznaczać miłosierdzie wytryskujące z zranionego boku i Serca Jezusa.

  1. Imię Dominik pochodzi od łacińskiego dominicus, co znaczy Pański, należący do Boga.
   Zgadza się, moje trzecie z bierzmowania.

   1. Po dzisiejszej modlitwie i moim pytaniu co daje modlitwa za niewierzących zobaczyłem jak otwierają się bramy które bez tych Naszych modlitw pozostałyby dla tych ludzi zamknięte.
    Od decyzji tych niewierzących, bo okazja taka dla Nich nastąpi, czyli będzie Im dany taki wybór, zależy czy przez taką osobistą dla każdego z tych ludzi bramę wejdą czy tę propozycję Taty odrzucą. Po wejściu w taką indywidualną bramę, czyli wejściu w przestrzeń wpływu Ducha Świętego będą również prowadzeni tak jak i My, do Naszego Niebiańskiego Domu.

    1. Zdrowaś … … … Matko Boża … módl się za, i alternatywnie -umarłymi, teraz i w godzinę ich pierwszej śmierci Amen.
     Tyle z dzisiejszego mojego spaceru, gdyby Ktoś chciał pomodlić się za niewierzącymi. Tak ja mam się modlić.
     To oczywiście alternatywa dla własnej inwencji modlitewnej.
     A inaczej, to nie jest żaden nakaz, tylko możliwość.

     1. „co daje modlitwa za niewierzących zobaczyłem jak otwierają się bramy które bez tych Naszych modlitw pozostałyby dla tych ludzi zamknięte.”
      Potwierdzam Adall 🙂
      Dziś byłam rano na 7 na mszy, bo pierwsza sobota miesiąca. W mojej parafii kościół jest dobudowany na starym kościele tak,że nowy ołtarz jest prostopadły do starego ołtarza i stare wejście do kościoła teraz jest bocznym wejściem do kościóła blisko nowego ołtarza. I przy tym starym wejściu jest taka metalowa brama. Normalnie nie zwracam na nią uwagi ale dziś przykuła moją uwagę. Z niewiadomej przyczyny zaczęłam się w tą otwartą bramę wpatrywać, aż w końcu myślę, że to chyba coś znaczy ale kompletnie nie wiedziałam o co chodzi.
      Nawet zaczęłam sobie przypominać tą bramę, o której Pani Ola pisała: „Brama się otworzyła, bo stanąłeś przed bramą.” http://rozmowyzniebem.pl/wp/2021/03/28/przekroczony-zostal-rubikon/
      „Ty wrota, Ola drzwi …”
      http://rozmowyzniebem.pl/wp/2021/04/01/wracamy-do-modlitwy/ I jeszcze z tego wpisu:
      „Wracamy do modlitwy.
      Wracamy do tego, za czym tęsknię – powiedział Ojciec.”

      Ale teraz już wiem, że jest to dla mnie odpowiedź.
      Wczoraj był pierwszy piątek mięsiąca i mój syn zaczyna odprawiać, więc zaproponowałam mężowi, żeby z nim chodził, bo ja już mam odprawione, a on nie. Mąż odpowiedział, że nie da rady, więc ja poszłam z synem. Na mszy miałam natchnienie, że skoro jestem z mężem jednym cialem, to chcę za niego ofiarować te pierwsze piątki miesiąca, żeby Ojciec potraktował mnie jak mojego męża, jakby mój mąż tu był i modlił się zamiast mnie. I teraz widzę, że Ojciec to przyjął, otworzył bramę dla niego: ).
      Wczoraj też słuchałam tego filmiku z Giselą i ujęła mnie ta historia Doretty, w której pokazane jest jak Maryja zachęca, a wręcz ponagla do modlitwy i, że to właśnie jest bardzo charakterystyczne dla Maryji. Modlitwa jest fundamentem relacji z Bogiem i Maryja, która tą relację ma najdoskonalszą, tak duży kładzie na to nacisk.
      Odkąd oddałam się w niewolę Maryji, Ona wciąga mnie coraz mocniej w modlitwę i nie ma przy tym skrupułów, nie oszczędza mnie. Przez Maryję, matke kapłanów zaangażowałam się m.in. w apostolat Margaretki. Najbardziej się jednak opierałam, żeby wziąć modlitwę za kapłana w sobotę, bo w ten dzień mam dużo obowiązków w domu, a wieczorami często jakieś imprezy.
      Ostatnio w mojej parafii przyszli nowi kapłani i jeden z tych kapłanów ma taki duży odstający brzuch i pomyślalam sobie, jak on może mieć taki brzuch jako kapłan, pewnie jest żarłokiem, to nie pasuje.
      Na innej mszy poszłam do komunii akurat do tego księdza i gdy on mi podawał opłatek, to dostałam mega wizję. Zobaczyłam zamiast tego księdza Pana Jezusa jak sam mi podaje samego siebie w komunii, jednocześnie był w tym kapłanie i w opłatku, tak powoli i z miłością wysunał do mnie rękę z samym sobą. No i już się nie opierałam, wzięłam tego szczególnego kapłana na moją ostatnią sobotnią Margaretkę :). A teraz się okazuje, że będzie prowadził mojego syna do bierzmowania :).

     2. Wiedziałem i miałem świadomość, że ten wpis będzie do Kogoś kierowany.
      I cieszę się że do Ciebie Aga i że dotyczy on Twoich najbliższych. To jest to zakleszczanie się w wierze. Jeden pisze, przekazuje, a inny ubogaca się.
      Dobrze byłoby, gdyby więcej Nas skupionych tutaj na blogu Oli, doznawało takich rożnych cudowności bo to utrwala i cieszy piszącego i tego do którego jest ten przekaz kierowany.

 2. … Firma ma problemy nie tylko wynikające z odejściem podwykonawcy, ale także z brakiem zleceń. Wpływy maleją, koszty rosną….
  Witam w „klubie”.
  Od kilku lat mamy to samo. Naszym głównym odbiorcą była firma z UK. Brexit trwający kilka lat, od marca 2020 r pandemia, od tego roku ceny stali wzrosły o ponad sto kilkadziesiąt procent. Oficjalnie inflacja jest na poziomie 5%, ale w budownictwie i przemyśle kilka razy większa, więc nastał czas na sprzątanie po sobie.
  A w tym sprzątaniu wyraźnie czuć rękę Boga.

 3. Coś jest na rzeczy w tych oczach. Ale nie wiem czy to tak naprawdę chodzi o sam kolor co o ich cechy spojrzenia. Czy jest łagodne i pełne miłości czy zimne, przenikliwe, budzące strach, niechęć, wręcz odrzucające, niepokojące.
  Widziałam kiedyś właśnie takie oczy. U kilkuletniego dziecka.
  Aż mnie zimny wiatr przeniknął od wewnątrz. Dziecko nie lubi się modlić….itp.
  Fajne świadectwo daje sam ks Dominik Chmielewski. O sobie. Nawet nie wiedziałam tego o nim.
  Właśnie mówi o oczach. A przecież u Dominika kolor wciąż był ten sam.
  Od 8.25. a stricte 9.25 minuta

  https://youtu.be/Qw5ezCCv2M0

 4. Pani Olu mam ten sam dylemat ,ogladałam to objawienie z Trewiniano Romano tutaj przedstawio ne i też zastanowiły mnie te oczy

  1. No właśnie, gacek jest jak seryjny morderca, lubi zostawiać coś własnego, jakiś znak rozpoznawczy. Co prawda Gisela tłumaczy, że Maryja ma czarne oczy, gdyż jej figurka ma czarne oczy, ale moim zdaniem tym bardziej to nie jest wytłumaczenie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.