Ufaj Mi.

10. 03. 21 r. Warszawa.

Wczorajsza rozmowa dużo mi dała, uspokoiła mnie, a jednak dzień Ojciec zaczyna mocnymi słowami, chyba jako kropkę na „i”.

 • Przez to co przeszłaś, będziesz innych ostrzegać, co ma całkiem inną wartość wydźwięku.
 • To już nie teoria.

Oooo … na pewno. Nie bawiąc się w słowa … Ochrzaniłam  moją mamę, która ciągle maseczkę ma pod brodą. Prawdziwy cud, że jeszcze nie zachorowała. Teraz dopiero potraktowała wirusa poważnie, ponieważ zrozumiała, że nigdy nie był on tak blisko naszej rodziny jak dzisiaj.


Zadzwoniła córka, trochę sobie pokpiła, że Homiel mówił jedno, a wyszło drugie.

 • Widzisz Ojcze ? Śmieją się ze mnie.
 • Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
 • Ufaj Mi.
 • Jeszcze będą wołać wow !!!
 • Wow … – otwieram oczy szeroko. Czekajmy więc …

Rozmawiamy pijąc poranną kawę przy porannych wiadomościach …

 • Wierzyć się nie chce co się dzieje … Kobiety to „osoby z macicą”, w Kalifornii nie ma „dziewczynek”, nie ma „chłopców”, karzą za takie nazewnictwo … Ja nawet nie wiem jak to nazwać ! – rozkładam ręce bezradnie. https://wiadomosci.tvp.pl/52700425/zakazane-slowa
 • Bunt aniołów upadłych, tak nienawidzą człowieka, tak mącą im w głowach. 

Nigdy dotąd nie spotkałam się z takim upadkiem człowieka. Nawet w czasie II wojny, mimo całego jej okrucieństwa, było normalniej niż teraz …

 • Głowa do góry Moje dzieci. Nie słuchaj tego, rób swoje.
 • Ojcze, ile to potrwa ? AJ ?
 • Tyle, ile trzeba.
 • …….
 • Kupiłbym dom pod miastem, aby być z dala od tego dziadostwa, tam byłby spokój.
 • Spokój nie jest ci pisany.
 • Powiedz Oli, że będzie sobie odpoczywać, ale nie ty …
 • Zobaczyłem nas rozdzielonych parawanem … Ojciec mi powiedział, że mam schudnąć i zacząć ćwiczyć. Ale ja w Niebie widziałem wiele aniołów grubych …
 • I to ma cię tłumaczyć ? – Ojciec się roześmiał.

Wieczorem.

Siedzimy przed TV nie odzywając się. Jestem słaba jak kot, albo dwa koty naraz. Jeszcze do mnie w pełni nie dochodzi, że jesteśmy po Covidzie. Jestem zaskoczona, że Piotr przeszedł to tak łagodnie. Wszyscy spodziewali się, że po zawale nie będzie po nim co zbierać, a on jakby Covida nie miał. Dzięki Ojcu to wszystko …

 • Chronię was przed czymś dużo gorszym co nadchodzi.
 • Hmm …
 • Kiedy nadejdzie, będziecie gotowi, aby zrobić co macie zrobić.
 • Pamiętasz jak Maryja powiedziała „jeszcze troszeczkę” ? Ciekawe co ma to znaczyć …
 • To też dotyczy Oli.
 • … Czas na trzewiki.
 • Zanim coś się stanie z Piotrem, będziesz w spokoju obserwowała co się dzieje.

To odpowiedź na moje myśli. Jak ja mam wydać książkę, kiedy ma być jeszcze kataklizm, wojna, głód, śmierć … ?12. 03. 21 r. Warszawa.

Piotr był na porannej mszy. W trakcie dostał ciekawe widzenie.

 • Zobaczyłem płynące do mnie ryby, takie jakby śledzie, dwa rzędy po trzy. Bardzo ściśnięte ze sobą. Osiadły się na mojej klatce piersiowej, a na wysokości gardła 7 ryba.
 • Jak u Azji ?! – miałam skojarzenie z filmem „Wołodyjowski”.
 • Właśnie. A na czole pojawiła się gwiazda Dawida … A co to ja księżniczka jakaś !… pomyślałem.
 • …….. – rozśmieszyło mnie jego oburzenie, ale zaraz zaczęłam myśleć co to może oznaczać.

Siedem ryb; Drugie rozmnożenie, podczas którego nakarmiono 4000 osób, zostało przedstawione w Ewangelii Marka oraz Ewangelii Mateusza. Brak opisów tego wydarzenia u Łukasza i Jana. Cud ten jest też określany „cudem siedmiu chlebów i ryb”.

Ale raczej nie o to tu chodzi. Pytam Ojca …

 • Ojcze, nie wiem jak to ugryźć, może jakąś wskazówkę ?
 • To przyszłość.

Ryba to bez wątpienia symbol chrześcijaństwa, choć ryba jako symbol sięga znacznie w głąb historii.

W starożytności jedna z legend starobabilońskich ukazuje w postaci ryby boga mądrości – Oannesa, który miał nauczyć ludzi uprawy pól i innych umiejętności. Niektóre ludy uważały pewne rodzaje ryb jako symbole bóstw za święte. Tak było przede wszystkim w Egipcie i w syryjskim kulcie bogini życia, Atargatis, czczonej pod innym imieniem również na innych terenach. Zatem ryba była też, na przykład w Syrii, symbolem szczęścia, zdrowia i życia. Symbolika życia nawiązywała jednak nie tylko do mitologii, lecz także do niezwykłej płodności ryb. Dlatego wydaje się naturalne, że prawie wszystkie ludy uważały rybę za symbol pełni życia i przekazywania życia. (…) Asyryjskie pismo na określenie pojęć „mnożyć się, rozprzestrzeniać, obfitować” posługiwało się, o czym świadczą najstarsze pomniki, znakiem ryby. W judaizmie pojęcie „mnożenia się” było również związane z rybą. (…)

W Nowym Testamencie Ewangelie przekazują, że Zbawiciel wielokrotnie posłużył się symbolem ryby, dlatego jest on niejako uświęcony i opatrzony pieczęcią nieomylności. (…) Pięciotysięczną rzeszę nakarmił Zbawiciel kilkoma chlebami i kilkoma rybami, które cudownie rozmnożył, a po swym zmartwychwstaniu przygotował na brzegu jeziora dla siedmiu uczniów pieczoną rybę (J 21, 9). (…)Chrystologiczne znaczenie ryby, sięgające swymi korzeniami symbolu ryby przynoszącej ocalenie – wzięło swój początek z kolejności poszczególnych liter greckiego rzeczownika ichtys tzn. ryba. Pierwsi chrześcijanie z upodobaniem przedstawiali Chrysusa w postaci ryby (np. Quo vadis H. Sienkiewicza). Litery składające się na ten wyraz można uznać za skrót wyrażenia: Jesous Christos Theon Hios Soter. Jezus Chrystus Boży Syn Zbawiciel. https://www.niedziela.pl/artykul/23017/nd/Symbolika-ryby 

Ryba i znak Dawida … Przypomina to pierwsze chrześcijaństwo, gdy to pierwszymi uczniami Jezusa byli Hebrajczycy. Ojciec mówi przyszłość

W ST siedem jest liczbą świętą. Oznacza ona jakiś pełny, doprowadzony do końca, sobie tylko właściwy etap (epokę). Po jego zakończeniu następuje nowy etap (epoka), która jest konsekwentnym następstwem poprzedniego. Liczba siedem zawiera też w sobie pewną tęsknotę za nadejściem siódmej epoki, w którym osiągnie upragniony odpoczynek po ciężkich trudach obecnego wieku, życie w obfitości, szczęściu i dostatku. Siódemka oznacza również jakieś konkretne, uwieńczone sukcesem działanie, którego efekt jest zazwyczaj nieodwracalny. Siódemka oznacza przewidzianą przez Boga i uporządkowaną przezeń całość. Czasem, dla zintensyfikowania symbolicznej wymowy siódemki, stosowano wielokrotność siódemki „siedemdziesiąt” lub „siedemdziesiąt siedem” (Rdz 4, 24).

W okresie międzytestamentowym siódemka staje się ważnym symbolem apokalips żydowskich. Najlepszym tego przykładem jest 4 Ezdrasza i Apokalipsa Barucha (nazywana też 2 Barucha), które składają się z siedmiu wizji. Wizje tych dwu apokalips następują po 7-dniowych przerwach. 4 Ezdrasza wylicza, raz po raz, a to siedem dróg, a to siedem porządków, czy siedem atrybutów i siódmy element zawsze przewyższa znaczeniem i doniosłością poprzednie sześć. Siódma wizja tej apokalipsy, mówiąca o spisaniu ksiąg świętych, nie zawiera już żadnych apokaliptycznych treści. Ponadto według 4 Ezdr 7, 30-31 mesjasz przez siedem dni będzie zabity, ale po siódmym dniu zmartwychwstanie . https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_(symbol)
Dopisane 18. 07. 2021 r.

 • Przez to co przeszłaś, będziesz innych ostrzegać, co ma całkiem inną wartość wydźwięku.

Poniżej to jedna z tych osób, które nadal twierdzą, że Covida nie ma, a w szpitalu lezą manekiny. Ale nie to jest w tej chwili istotne. Muszę zareagować, ponieważ trzeba zareagować. Chodzi o Koronkę. Ten pan twierdzi, że powszechnie przyjęta forma odmawiania Koronki jest … masońska. 

https://youtu.be/XfIGZ-yInc0?t=716

Dla rozjaśnienia wszelkich wątpliwości … https://www.youtube.com/watch?v=WwM3gFRCMz8&t=2897s

4 przemyślenia nt. „Ufaj Mi.”

 1. Zalana Europa a tutaj cisza?czy ja coś przeoczyłam że nie było ostrzeżeń przed powodzią?np w Niemczech ?

 2. „Ojcze, nie wiem jak to ugryźć, może jakąś wskazówkę ?
  To przyszłość.”
  Odpowiedź może być w dzisiejszej liturgii słowa.
  Połączenie judaizmu i chrześcijaństwa ,wrogich sobie religii, przez jednego człowieka w jedność w Chrystusie zamierzoną od wieków przez Ojca.
  „W Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa.
  On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części ludzkości uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur – wrogość. W swym ciele pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch rodzajów ludzi stworzyć w sobie jednego nowego człowieka, wprowadzając pokój, i w ten sposób jednych, jak i drugich znów pojednać z Bogiem, w jednym Ciele przez krzyż, w sobie zadawszy śmierć wrogości.”

  „Ja sam zbiorę Resztę mych owiec ze wszystkich krajów, do których je wypędziłem. Sprowadzę je na ich pastwisko, aby były płodne i liczne. Ustanowię zaś nad nimi pasterzy, by je paśli; i nie będą się już więcej lękać ani trwożyć, ani nie trzeba będzie szukać którejkolwiek.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.