Ja jestem otwarty, ale oni odwracają się ode Mnie.

24. 10. 20 r. Warszawa.

Wieczorem. Siedzimy i rozmawiamy oglądając jednocześnie TV.

 • Fajną rzecz miałem dzisiaj rano. Obudził mnie bardzo czysty głos kobiety. Zaczęła się modlić „Ojcze nasz”. No to ja zacząłem się modlić razem z Nią i ona wtedy przestała, a ja skończyłem za Nią.
 • Czysty głos ? To Maryja – … jestem przekonana wcale się nie dziwiąc. Już mnie nic nie dziwi chyba.

W wiadomościach słyszymy, że prezydent Duda ma Covid.

 • Wielu ludzi życzy mu śmierci – Piotr mruczy pod nosem.
 • Czy ten naród zasługuje na niego ?
 • Czy nie lepszy ten Trzaskowski, który by ich wykończył, a oni by się cieszyli ?
 • Bo Ja ci mówię, że nie zasługują.
 • Wygrał, bo ma zwolenników takich jak ty.

Kolejne wiadomości dotyczą palenia kościołów w Chile.

 • Są kraje, gdzie Mnie nie potrzebują. Mają już innego bożka.
 • Diaspora też ulega szatanowi.
 • Ja jestem otwarty, ale oni odwracają się ode Mnie.
 • … Co myśli Ojciec, gdy widzi palące się kościoły ?
 • Płacze.

Słysząc Diaspora zaglądam do internetu.

Diaspora – słowo pochodzenia greckiego, oznaczające rozproszenie członków danego narodu bądź grupy etnicznej wśród innych narodów lub też wyznawców danej religii wśród wyznawców innej, nadawane konkretnym grupom przez naukowców lub też w wyniku autodefiniowania. Nazywa się tak również społeczność rozproszonych osób oraz geograficzną przestrzeń zamieszkiwaną przez taką społeczność. Jako klasyczne wymienia się diaspory grecką, ormiańską oraz żydowską. Początkowo pojęcie wiązano z historią Żydów, a później z innymi rozproszonymi ludami o wspólnej religii i kulturze. Z czasem stało się ono na tyle wieloznaczne, że obejmować zaczęło wszelkie duże i przez to zauważalne społeczności imigrantów, w tym także migrantów sezonowych i uchodźców.

I myślę sobie … Ale Ojciec jest mądry ! Kraje, ale i sami ludzie, którzy z niektórych krajów wyemigrowali.26. 10. 20 r. Warszawa.

Oglądam w TV relację z protestu kobiet i ataki na kościoły. https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1494522,strajk-kobiet-gdzie-protesty-w-warszawie.html Piotr wpatruje się w telewizor na stojąco. Nic nie mówi, ale widzę, że mu żyłka na czole się pojawiła, a więc jest wściekły.

 • Ojcze, pomóż zrobić mi z tym porządek.
 • Zrobisz, ale nie tak jak ty myślisz.
 • Wywołasz wszechobecny strach.
 • ……… – nastawiam uszy, bo może się dowiem w jakiż to sposób … Ale nic.
 • Ojcze, masz jakiś pomysł na moją wagę ? – zmieniam temat, bo zrobiło się śmiertelnie poważnie.
 • Przejść … Długo w tej skórze nie będziesz.
 • Wow…. Niedługo umrę ?! – wyrwało mi się ze strachem.
 • Tobie coś powiedzieć !
 • ……… – roześmiałam się.

Piotr siadł do komputera, aby się uspokoić. Coś tam oglądał i …

 • Travolta wyłysiał.
 • Raźniej ci ?
 • ……… – roześmiałam się znowu. Celna riposta. Dogaduje innym nie widząc siebie. 

Znowu oglądamy TV. Zaczynam się denerwować, bo otoczyli mój kościół !

 • Cholera, protesty narastają – nie wierzę w co widzę.
 • Mają narastać.
 • Dlaczego ? – dziwię się.
 • Efekt będzie większy.
 • Wyobraź sobie jak to wszystko zostanie zdmuchnięte.
 • To wymaga ofiary, ale inaczej.

Piotr już się szykował, aby tam iść …

 • Trzeba coś zrobić …
 • Czekaj na swoją kolej.
 • Będzie wesoło. Ten chleb będzie jednym smakował, innym nie.
 • Cieszy mnie twoja wizja z Hanką. On przyjdzie i zrobi w końcu porządek.
 • Przyjdzie czas i ci pozwolę. 

Uwaga, ponieważ wpisy edytują się w kolejności od najnowszych do najstarszych i będą coraz trudniejsze, by w pełni zrozumieć pisany tekst, proszę cofnąć się do samego początku. http://osaczenie.pl/wp/2016/03/03/

7 przemyśleń nt. „Ja jestem otwarty, ale oni odwracają się ode Mnie.”

 1. Myślę że w sprawie szczepionki to odpowiem tylko za siebie.
  Jeżeli miałaby mi zaszkodzić to Tata po prostu powiedziałby mi o tym. Ufam Mu i zaszczepiłem się. Ot co.

 2. Ciągle staramy się zgłębiać, poszerzać, szukać, inspirować nowymi treściami, objawieniami, przekazami….. I to jest bardzo dobre i słuszne w swym celu. Bo tym sposobem zgłębiamy Boga i staramy się być coraz bliżej. Staramy się pojąć Jego prawdy.
  Ale z drugiej strony ilu z nas pracuje nad przeniesieniem tych słów do własnego życia? Wcieleniem teorii w praktykę? Uczeniem się miłowania „wrogów”? Ludzi odmiennych w poglądach?
  Sama staram się na swoim etapie życia wcielić wiedzę w czyn. I uwierzcie mi nie jest to łatwe. Pałać pełnią miłości do osoby , która mnie irytuje, do koleżanki, która zaniosła fałszywą opinię do pracodawcy o mnie żeby się przypodobać, do pracodawcy, który niesłusznie wystawił naganę, do księdza, który gada farmazony… Nie zawsze prawda od razu ujrzy światło dzienne ale zgodnie ze słowami św Augustyna:
  “Prawda jest jak lew. Nie musisz jej bronić. Wypuść ją na wolność a sama się obroni”
  A co do przełożenia wiedzy w czyn za św Jakubem: „Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu. … wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego się w lustrze swe naturalne odbicie”
  List św Jakuba 1, 19-24

 3. Oglądnołem film na YT o tym że jakaś odnoga się katolicka krystalizuje w sieci – ten tutaj przez Naszą Olę podany i zwrócę uwagę Nas na to, że sprawy mnie dotyczące takie najistotniejsze otrzymuję zawsze w kościele, Uważam że ważną informacją jest ta zależność. Kościół rzymsko-katolicki to ten właściwy, niezależnie od tego czy w danym momencie jest w błędzie czy w prawdzie. Sakramenty Nam po przez księży udzielane i póki co dostępne są trzonem trwającej w Nas wiary. Jak kościół Nasz się posypie to wszystko się posypie. Ale nie bądźmy ślepi, głusi, tępi i ubezwłasnowolnieni, mamy rozum to używajmy go. Jak ktoś za Nas będzie myślał to wtedy najlepiej na łąkę samemu się udać i byczka Fernando czas zacząć naśladować. Zdrowsi sami będziemy a i nikogo o zgubę nie przyprawimy.
  https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.614ea9c63d4216691a332109138797c5&pid=Api&rurl=https%3a%2f%2fmedia.giphy.com%2fmedia%2flCP95tGSbMmWI%2fgiphy.gif&ehk=LL1vZqRheYtHhhdAtMzzefuhodF4bWPV00NkXxKv5No%3d

  1. Zgadzam się Adall, trzeba być wiernym Kościołowi katolickiemu i Jego Pasterzowi, bo uderzanie w którąkolwiek jego część powoduje rozłamy, a wiadomo, kto za tym stoi.

   „Bądź wierny!” Nie dajcie się zwieść fałszywym doktrynom diabła. Módlcie się do aniołów Boga, którzy są waszymi strażnikami i obrońcami. Zapytaj interwencję niebiańskich armii w tej chwili, która jest twoja. Zobaczysz, jak moc Boga rozwija się w słabości. Ja i wszyscy aniołowie ze mną jesteśmy tutaj, aby cię bronić i chronić przed atakami złego ducha.”
   https://www.countdowntothekingdom.com/pl/fr-Michel-Rodrigue-ostrze%C5%BCenie-przed-udr%C4%99k%C4%85-i-wej%C5%9Bciem-ko%C5%9Bcio%C5%82a-do-grobu/

   Pani Ola pisze, że Ojciec mówi, że Franciszek jest tym papieżem:
   „Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem”

   Drżący i chwiejny czyli słaby, a jeszcze swoi go dobijają zamiast wspomóc modlitwą. Ale moc Boża ujawnia się w słabości. 

   Jak nam łatwo przychodzi ocenianie i spisywanie kogoś na straty, wiem o tym, bo też mi się to zdarzyło w stosunku do Franciszka ale wyspowiadałam się z tego i innym też radzę, żeby ten grzech na nas nie ciażył. 
   Teraz świeccy chcą być mądrzejsi od  duchownych i chcą ich uczyć i naprawiać po swojemu, a zapominają o podstawie czyli modlitwie za duchowieństwo.

   1. Fajne słowa Aga a i ciekawa ta witryna bo dużo wiadomości jest podanych w prosty czytelny sposób.
    Chcę też powiedzieć że ten post który napisałem
    http://rozmowyzniebem.pl/wp/2021/04/23/ja-jestem-otwarty-ale-oni-odwracaja-sie-ode-mnie/#comment-27686
    był w tym samym czasie zamieszczony na blogu co Twój:
    http://rozmowyzniebem.pl/wp/2021/04/21/nadchodzi-eliasz/#comment-27685
    a słowa zawarte w nim nie były odpowiedzią na ten podany wyżej Twój wpis. Myślę wiec że to Tato powiedział te słowa do Nas.
    I oczywiście za Tobą polecam te wieści z nieba gdzie czytając je, sam jestem pod wrażeniem.
    https://www.countdowntothekingdom.com/pl/fr-Michel-Rodrigue-ostrze%C5%BCenie-przed-udr%C4%99k%C4%85-i-wej%C5%9Bciem-ko%C5%9Bcio%C5%82a-do-grobu/

    p.s. trzymajmy się tych słów: Módlcie się i bądźcie pewni siebie, nie chcę, abyście byli jak ci, którzy nie mają wiary i którzy drżą podczas manifestacji Syna Człowieczego. Wręcz przeciwnie, módlcie się i radujcie, i otrzymujcie pokój dany przez Mojego Syna Jezusa.

    1. Dopiero teraz przeczytałam całość, bo wcześniej rzucił mi się w oczy głównie tekst pogrubiony. I jest tu napisane o Franciszku tak jak intuicja mi podpowiadała, że będzie jak św Piotr:

     „Antychryst jest obecnie w hierarchii Kościoła i zawsze chciał siedzieć na Katedrze Piotra. Papież Franciszek będzie jak Piotr, apostoł. Uświadomi sobie swoje błędy i spróbuje zgromadzić Kościół z powrotem pod zwierzchnictwem Chrystusa, ale nie będzie w stanie tego zrobić. Zostanie męczennikiem. Emerytowany papież, Benedykt XVI, który wciąż nosi swój papieski pierścień, wkroczy na zjazd rady, próbując ocalić Kościół. Widziałem go, słabego i kruchego, trzymanego po obu stronach przez dwóch szwajcarskich strażników, uciekających z Rzymu ze spustoszeniem dookoła. Ukrył się, ale potem go znaleziono. Widziałem jego męczeństwo. „

Możliwość komentowania jest wyłączona.